top of page
  • Yazarın fotoğrafıÖzlem SALTAN

Işık konusu

Güncelleme tarihi: 29 Kas 2023


Merhaba,

Kim olduğumun bir önemi yok aslında. Herkes gibi hayatın zorlu sınavlarından geçmekte olan bir insanım. Boş kağıtlara yazmayı sevsem de zaman zaman içimi gizli profilli instagram/twitter/threads uygulamalarında yazdığım (beş dakika sonra yazmaktan pişman olacağım ve ardından hemen sileceğim) paragraf paragraf yazılardan arkadaşlarımı kurtarmak istedim. Hem tanımadığın insanlara kendini anlatmak daha kolay değil mi? Hissettiklerinin ve yaptıklarının çoğu zaman gerçeği yansıtmadığı bu dünyada denk gelirse kendim gibi bir kaç arkadaşta edinebilirim diye düşündüm.

Neden "Işık İçeri Nasıl Girer?" Takip ettiğim youtuber olan Pelin Dilara Çolak bir felsefe festivaline katılmıştı. Festivalin adını söylediğinden beri aklımdan hiç çıkartamadım. Sonra kendimi düşündüm: Benim bu karanlık dünyama ışık nasıl girerdi? Işık Nedir? Doğrusal dalgalar halinde yayılan elektromanyetik dalgalara ışık denir. Temelde gözle görülebilen ve görülemeyen ışınım olarak ayırabilir. Gözle görülebilen ışık 380-750 mm. arasında olan dalga boylarına sahip ışınımlardır. Işığın ve diğer elektromanyetik dalgaların temel olarak üç özelliği vardır bunlar:

· Frekans: Dalga boyu ile ters orantılı olmak ile beraber insan gözü bu özelliği renk olarak algılar.

· Şiddet: Genlik olarak da geçer, insan gözü tarafından parlaklık olarak algılanır.

· Polarite: Titreşim açısıdır, insan gözü tarafından algılanamayan özelliktir.


Ruhun Işığı nedir? Çakralarımız mı? Zen mi? Tanrı mı? Allah mı? Sevmek mi? Sevilmek mi? Kendini sevmek mi? Dharma mı? Ruhun karanlıklar içinde, kalbin paramparça ve yalnızsan tekrar ışığa sahip olabilir misin? İşte bunlar da benim sorularım, benim deneyimlerim ve benim hikayelerim olacak.


Kimse okumasa bile ben yazmış olacağım.


Bu yazımızın şarkısı şu olsun:Sevgilerimle,


Özlem.
36 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page